Plastik Santrifüj pompalar

Home/PNÖMATİK/Plastik Santrifüj pompalar
Plastik Santrifüj pompalar 2017-06-08T11:44:39+00:00

Project Description

Genellikle sıvı transferi  için kullanılan Plastik Santrifüj pompalar, hava basıncının pompanın tam ortasında bulunan pervane görünümdeki çarkı döndürmesi sonucu  etkileşime  geçerek  çalışır.

Etkileşime geçen Santrifüj pompa’da sıvının izlediği yol, çarkın emiş tarafında meydana gelerek başlar, çarkın emişi ile ortaya çıkan vakum sebebi  ile çekilen sıvı, çarkın kanatlarının arasına sızar, kanatların arasına sızan akışkan sıvı çarkın hareketi sonucu büyük bir ivme kazanır. Mekanik enerjiyi  hidrolik enerjiye dönüştüren çarkın bu ivmesi, santrifüj enerjiyi harekete geçerek pompanın bir tarafından  emilen sıvının diğer taraftan aktarılmasını sağlar.

Santrifüj pompa parçaları;

Genel  olarak  8 parçadan meydana gelen  Plastik Santrifüj pompa parçalarını kısaca özetleyecek  olursak;

  • ÇARK : Pompanın ana parçası olan çark, mekanik enerjiyi hidrolik enerjiye  dönüştürür.
  • SALYANGOZ : Çark’dan emilen sıvıyı basma borusuna  iletmeyle yükümlüdür.
  • DİFÜZÖR : Bu parça çark ile salyangoz arasında yer alır çarktan çıkan sıvının hızını azaltarak  kinetik enerjinin bir kısmını basınç enerjisine dönüştürmekle yükümlüdür.
  • SALMASTRA : Mil ile gövde arasında  olabilecek kaçakları önlemek için alınmış parçadır. Ayrıca mil tahrik parçası ile çark arasındanki bağlantıyı sağlayan, çarkı taşıyan parçadır.
  • GÖVDE: Çark, Salyangoz ve Diğer parçaları taşıyan kısımdır.
  • EMME BORUSU: Emiş haznesi ile tulumba girişi arasındaki borudur.
  • DİŞ KLAPESİ VE SÜZGEÇ: Emme borusu giriş kısmında yer alan tek taraflı akış sağlayan yani tulumba içerinde ve emme borusundaki suyun geri boşalmasına engel klape vardır.  Bu klape süzgeç  içerisinde yer alır.
  • YIPRANMA HALKASI VE HİDROLİK CONTA: Çark ile tulumba gövdesi arasında yer alan çarkın basma bölümünde emme kısmına bu geçit yolu ile sızan akışkan miktarını önlemek için yapılan düzenektir.

ASV Stübbe, agresif veya aşındırıcı sıvılar için pompalar üretir. En dayanıklı malzemelerden yapılmış yatay veya dikey pompaların geniş bir ürün yelpazesine sahiptir.

 


Plastik Santrifuj Pompa
Ürün Kataloğu için tıklayınız.

 

plastik santrifuj pompalar

Project Details

Categories: