Varil Pompası

Home/PNÖMATİK/Varil Pompası
Varil Pompası 2017-06-08T11:34:39+00:00

Project Description

Varil Pompası Uygulamaları ve Akışkan Türlerine göre Varil Pompası Seçenekleri

Kimyasal Akışkanlar için;

Varil Pompası  tüplerinin motor şaftı  ile kolay monte edilebilir özellikte olması, özellikle yapışkan (adhesive) akışkanların  kolay ve çabuk temizlenebilmesini sağlar. Metal pompa tüpleri plastik tüplere nazaran daha sert ve sağlam olmaları avantjlı yanlarıdır.

Parlayıcı Akışkanlar için;

Explosion-proof varil pompaları;  VbF ye göre tanımlanan parlayıcı akışkanların, transferinde  veya explosion-proof varil pompası  belirtilen yerlerde kullanılmalıdır.  Explosion–proof karıştırıcı  varil pompaları,  Transfer edilmeden önce, Karıştırılması gereken boya, vernik gibi tutuşabilir emülsiyonlar, dispersiyonlar ve süspansiyonlar için kullanılır.

Toksik Akışkanlar için;

Uygulama alanları, Manyetik kaplinli varil pompaları ağırlıklı olarak toksik, tehlikeli ve agresif gaz çıkaran akışkanların transferinde kullanılır. Manyetik kaplinli varil pompalarında sızıntı problemi yaşanmaz. Seal kullanılmaz.

Karıştırma Uygulamaları için;

Karıştırıcı  Varil Pompalar boya ve vernik gibi emülsiyonlar, dispersiyonlar ve süspansiyonlar için kullanılmalıdır. Bu sıvılar bekletildiklerinde homojenliklerini kaybetmeye eğilimdedir. “Karıştırıcı  Varil Pompaları ” ile bu akışkanlar önce karıştırılırlar  ardından  homojen bir şekilde transfer edilebilirler. Paslanmaz çelik (SS) pompa
tübü explosion-proof motor ile kombine edilerek parlayıcı akışkanlar için kullanılabilir.

Komple  Varil Boşaltma Uygulamaları için;

Varillerin tamamen boşalmasının  gerektiği  yerlerde “Komple Varil Boşalma  Pompaları ” kullanılmalıdır. Bu şekilde, artık  kimyasal madde maliyeti ve çevrenin zararlı maddeler ile etkilenmesi azalacaktır. PP ve SS malzemeler ile çeşitli uygulamalarda güvenle kullanılabilir.

Orta Viskoziteli Akışkanlar için;

Orta viskozitedeki akışkanların sorunsuz transferi için burgulu tip varil pompası  kullanılır. Bu pompalar transfer edilecek akışkan  cinsine göre, düşük devirli, 3 fazlı motor ya da yüksek hızlı  universal motor ile kullanılabilir.

Yüksek Viskoziteli Akışkanlar için;

Varil ve konteynırlardan viskoz  ve sıvıların  transferinde kullanılır. Eksantrik burgulu yapısı  ve düşük devirli çalıması sayesinde malzeme fiziksel yapısına zarar vermez.

Yüksek basınç gerektiren uygulamalar için;

Çok kademeli pompa tüpleri, sürekli çalışma veya düşük gürültü seviyesinin istendiği  uygulamalarda tri faze motor ile birlikte kullanılmalıdır. Yüksek basınca ihtiyaç duyulduğu hallerde bu tüpler universal motor veya basınçlı  hava motoru ile birlikte kullanılmalıdır.

Grün pumpen  Türkiye Temsilcisi

Akal Makina olarak  uygulamalarınıza ve sektörlere yönelik varil pompası seçenekleri yukarıda  belirtilmiştir.

 

Grün pumpen  Varil Pompası
Ürün Kataloğu için tıklayınız.

varil-pompasi

Project Details

Categories: